Dr. Edward Bach K dlouhodobému užíání se doporučuje připravit si užívací lahvičku. Z té se pak v běžné praxi berou čtařikrát denně čtyři kapky. Esence se aplikuje buď primo nakapáním do úst, nebo do nápoje, upíjí se v pravidelných intervalech. První užití by mělo být hned ráno a poslední k večeru. Nálady mohou ovšem kolísat a pokud někdo cítí, že to potřebuje, může esence užívat tak často, jak mu to osobně vyhovuje.

K přípravě užívací lahvičky potřebujete:
- čistou pramenitou vodu (bez bublinek)
- prázdnou 30 ml lahvičku s kapátkem na míchání (mixovací lahvičku)

1. Vyberte si vhodné Bach® květy. Pamatujte, že Rescue® Remedy (Krizová esence) se počítá jako jeden koncentrát, i když se v tomto případě jedná o kombinaci pěti květů.

2. Nakapejte 2 kapky z vybraných koncentrátů Bach® květů (v případě Krizové esence 4 kapky) do prázdné 30 ml lahvičky s kapátkem. Tu doplňte čistou pramenitou vodou a uzavřete ji. Zlehka lahvičku několikrát protřepejte, aby se její obsah dobře promíchal.

Na lahvičku si nalepte etiketu s datem míchání lahvičky a datem spotřeby. Nezapomeňte, že takto připravená lahvička má dobu použití maximálně 3 týdny!

Směs můžete doplnit čajovou lžičkou brandy, pokud budete lahvičku užívat v teplých dnech. V tomto případě má brandy konzervační účinky.

Využíváte-li jen část takto připravené lahvičky, zbylou část zlikvidujte a dále nepoužívejte!